Розмір шрифта: A A A Зображення Вимкнути Увімкнути Колір сайту Ц Ц Ц звичайна версія сайту
ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Архів новин за рік: 2022 2023

2023-10-26 10:03:17
На численні прохання користувачів оприлюднюємо перелік фондів Державного архіву Черкаської області, які заплановано оцифрувати у межах першого етапу співпраці з корпорацією FamilySearch International (США)

ПЕРЕЛІК ФОНДІВ ДАЧО_FS_part 1 (.xlsx, 120 КБ)

Передбачено, що створення цифрових копій архівних справ відбуватиметься згідно з переліком.

Оскільки оцирування потребує певної підготовки архівних справ, можливі зміни в черговості.
2023-10-24 11:26:18
У Державному архіві Черкаської області розпочато довгоочікуване оцифрування документів у межах співпраці центральних та обласних державних архівів з корпорацією FamilySearch International (США).

Загалом на першому етапі передбачається створення сканкопій 400 фондів. Це більш ніж 20 тис. одиниць зберігання на понад 1,3 млн аркушів.

Перш за все передбачається створення цифрових копій фонду № 931 – Метричні книги записів актів громадянського стану.

Окрім метричних книг та метричних записів, на електронні носії буде перенесено документи генеалогічного характеру із фондів міських, міщанських, земських, земельних, продовольчих управ (органи станового і земського самоврядування), сільських управ, товариства, релігійних установ, органів юстиції, суду, прокуратури, установ та організацій народної освіти тощо.

2023-10-19 16:15:17
19 жовтня 2023 року працівники Державного архіву Черкаської області взяли участь у вебінарі Державної архівної служби України з питань декомунізації обліку архівних документів.

Захід відбувся під головуванням Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова У вебінарі взяли участь представники центральних державних архівів, державних архівів областей, м. Києва та галузевих державних архівів.

Запис вебінару доступний для перегляду на YouTube сторінці Укрдержархіву за лінком: https://youtu.be/nfqVUfZWjkk

Довідково
Наказом Міністерства юстиції України від 05 жовтня 2023 року № 3541/5 «Про внесення зміни до Правил роботи архівних установ України щодо декомунізації обліку архівних документів», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06 жовтня 2023 року за № 1749/40805 було змінено редакцію пункту 4.2 глави 4 розділу IV Правил роботи архівних установ України. Відтепер документи Національного архівного фонду сукупно належать до двох організаційних груп: «давніх актів» та «нових актів». Хронологічною межею зазначеного поділу є 1917 рік, початок подій Української революції 1917–1921 років.

2023-10-19 11:22:50
Відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996, Укрдержархів розпочинає 18 жовтня 2023 року електронні консультації з обговорення проєкту Концепції розвитку архівної справи до 2026 року (http://surl.li/mhdae).

Метою розроблення проєкту Концепції є формування цілісної системи сучасної архівної справи, а також визначення основних стратегічних та операційних цілей, якими Державна архівна служба України та архівні установи керуватимуться у найближчі роки.

Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія: працівники архівної галузі, користувачі архівів, архівні установи, заклади вищої освіти та наукові установи.

Можливі наслідки реалізації проєкту акта для різних соціальних груп населення та зацікавлених сторін: спроможність архівів відповідати викликам, що стоять перед архівами в умовах воєнного стану та постануть у відбудовний період; своєчасна комунікація та реагування на зміни, очікування та потреби суспільства, виявлені проблеми зі збереженістю документів Національного архівного фонду, підвищення результативності управлінських рішень Укрдержархіву для виконання завдань в умовах реінтеграції територій, що були тимчасово окупованими; стійке зростання відсотка громадян, які вважають архівні установи ефективними державними інституціями і довіряють їм тощо.

Зауваження та пропозиції до проєкту Концепції просимо надсилати у довільній формі до 08 листопада 2023 року на адресу електронної пошти: [email protected]

Номер телефону, за яким надаються консультації з питання, що винесено на обговорення: (044) 270-86-11 Вишневська Ольга, начальник відділу методичного забезпечення департаменту архівної справи Укрдержархіву.
2023-10-19 11:19:02
Відбулася робоча зустріч з представниками корпорації FamilySearch International (США) в Україні.

Сторони узгодили організаційні питання щодо початку робіт зі створення цифрового фонду користування на документи генеалогічного характеру, що зберігаються в держархіві області.

Передбачається оцифрування основних документальних комплексів, що необхідні для дослідження родоводів.

Відповідно до угоди про співпрацю американські партнери забезпечили встановлення та налаштування обладнання. І вже найближчими днями розпочнеться оцифрування документів держархіву області.


2023-10-02 16:31:11
У межах співпраці Державного архіву Черкаської області та Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" фахівці двох установ спільно підготували онлайн виставку "Комплекс документів та речей, повязаних з подіями Української революції 1917-1921 рр. на території Чигиринщини (з фондів Державного архіву Черкаської області та НІКЗ "Чигирин")".

Виставка присвячена подіям та особам Української революції 1917-1921 років на території Чигиринщини.

Презентовані матеріали пов’язані із діяльністю Василя Чучупака та Свирида Коцура.

Комплекс документів та речей, пов’язаних з подіями Української революції 1917-1921 рр. на території Чигиринщини

2023-08-31 16:20:22
Директор держархіву області Тетяна Клименко та заступник директора - головний зберігач фондів Вікторія Мельник зустрілися з генеральним директором Національного заповідника Василем Полтавцем, обговорили можливі напрямки спільних проєктів та уклали угоду, чим засвідчили намір якнайшвидше перейти до пріоритетних справ.

Угода передбачає співпрацю у сфері дослідження матеріальної та нематеріальної історико-культурної спадщини, актуальних наукових проблем, обмін досвідом, підвищення кваліфікації науковців та реалізацію спільних виставкових проєктів.

Сторони відзначили, що угода є важливим кроком до розширення можливостей для розвитку обох установ.

2023-08-22 11:08:41
За ініціативи Державної архівної служби України минулого року відкрито благодійний рахунок для підтримки архівних установ в умовах військової агресії рф проти України.

Звертаємось до всіх небайдужих громадян, організацій та колег з України та світу з проханням перераховувати кошти на створений благодійний рахунок.

Отримані кошти будуть використані на відбудову та забезпечення діяльності архівів в умовах війни, відновлення їх злагодженої роботи та забезпечення збереження документальної спадщини України.

Про надходження та подальше спрямування отриманої благодійної допомоги Державна архівна служба України повідомлятиме на власних офіційних інформаційних ресурсах.

У випадку, коли кошти збираються групою осіб, прохання перераховувати кошти одним платежем.

Для отримання реквізитів пропонуємо скористатися qr-кодом або лінком: http://surl.li/dqcqm

2023-06-28 15:21:55
28 червня 2023 року з нагоди відзначення Дня Конституції України в Державному архіві Черкаської області головним спеціалістом з питань персоналу Вікторією Семенюк та спеціалістом відділу використання інформації документів Ренатом Єнгаличевим проведено лекції для студентів 3 курсу спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, які зараз проходять архівну практику.

Студентам-практикантам презентовано архівні документи, які пов’язані з всенародним обговоренням проєкту Конституції України та документами щодо становлення української державності. Вікторія Семенюк обговорила зі студентами особливості проходження сучасної державної служби та провела історичні паралелі на основі архівних документів про проходження державної служби, що зберігаються у Державному архіві Черкаської області.

Ця ініціатива надала студентам унікальну можливість ознайомитися з первинними документами та заглибитися у вивчення історичного контексту створення та розробки Конституції України, розвитку державної служби.
2023-06-23 13:17:29
23 червня 2023 року у межах відзначення Дня державної служби в Державному архіві Черкаської області проведено захід, який мав на меті залучення молоді до цієї професії, адже саме молодь є майбутнім фундаментом державної служби.

Студенти 3 курсу спеціальності 032 «Історія та археологія» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, які наразі проходять архівну практику на базі Державного архіву Черкаської області, прослухали лекцію на тему: «Історичні паралелі та аналогії розвитку державної служби в Україні». Головний спеціаліст з питань персоналу Державного архіву Черкаської області Семенюк Вікторія Олександрівна розповіла про свій досвід проходження державної служби, нормативно-правові акти, що регулюють діяльність у цій сфері, презентувала архівні документи з питань державної служби, які охоплюють період з 1824 до 2003 років.

Під час презентації архівних матеріалів лектор вдало провела паралелі між сучасним законодавством та вимогами до державних службовців і колишніми, давніми стандартами. Студенти мали змогу ознайомитися з первинними документами, що регулювали роботу державних службовців протягом століть. Під час лекції обговорено важливі аспекти роботи державних службовців, зокрема їх відповідальність перед суспільством, принципи ефективної державної служби та засади професійної етики.

Організація такого заходу має велике значення для майбутнього розвитку державної служби. Молодь, яка має бажання й потенціал займатися державними справами, заслуговує на належну підтримку та наставництво. Залучення студентів до цього заходу допоможе їм отримати більше інформації про професію та обрати шлях служіння державі та своєму народу.

Стор. 1 2 3 4 5
Всього новин за обраний період: 41

ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!

На урядову "гарячу лінію" приймаються звернення до органів виконавчої влади за допомогою жестової мови. Будь-ласка, звертайтесь через Skype-зв'язок за таким іменем:

Урядові гарячі лінії: 1545-1, 1545-2, 1545-3

Графік роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п'ятницю з 9:00 до 16:45
18015, Черкаси
вул. Благовісна, 244-а
(0472) 37-30-26, 31-37-32
e-mail: [email protected]
Інформаційне наповнення:
Коваль Т. С., тел.: (0472) 37-30-26

Сайт працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на [email protected]