Розмір шрифта: A A A Зображення Вимкнути Увімкнути Колір сайту Ц Ц Ц звичайна версія сайту
ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Архів новин за рік: 2022 2023

2022-12-23 13:52:05
Архівістів Черкащини привітав заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Шамрай. Олександр Григорович підкреслив, що попри всі випробування, що випали на долю країни та архівної галузі працівники держархіву області, архівісти районної і міської ланок досягли злагодженої роботи, виявили незламність духу та наполегливість на шляху до реалізації завдань та свого призначення.

За значний внесок у забезпечення збереженості регіональної частини Національних інформаційних ресурсів України, успішну реалізацію державної політики у сфері архівної справи та з нагоди свята колектив Державного архіву Черкаської області нагороджено Почесною грамотою Черкаської обласної військової адміністрації.

За багаторічну сумлінну працю, майстерність та професіоналізм Наталії Єгоровій, реставратору архівних та бібліотечних матеріалів держархіву області, оголошено Подяку Черкаської обласної військової адміністрації.

За сумлінну працю та високий професіоналізм Почесною грамотою Спілки архівістів України нагороджено начальника Архівного відділу Золотоніської районної державної адміністрації Ірину Левченко.

Висловлююємо вдячність керівництву Державної архівної служби України, Черкаської обласної військової адміністрації, колегам-архівістам, усім, хто у такі непрості часи був підтримкою і натхненням, хто допомагав порадою і справами.
2022-12-21 13:40:38
У межах угоди про співпрацю з Черкаським державний технологічним університетом розпочалася архівна практика студентів на базі Державного архіву Черкаської області.

Протягом місяця студенти 2 курсу спеціальності 032 «Історія та археологія» Черкаського державного технологічного університету будуть залучені до важливих напрямків роботи держархіву області, відвідають архівосховища, матимуть нагоду поспілкуватися з працівниками архіву.

Перше лекційне заняття провела директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко.

Практика триватиме до 15 січня та передбачатиме виконання практичних завдань, а також здійснення наукових пошуків за індивідуальними темами кожним зі студентів.
2022-12-13 13:31:57
Семінар організовано Центром комп’ютерних технологій “ІнфоПлюс” (АТ “ІнфоПлюс”) для представників державних установ, органів місцевого самоврядування, банківських установ, організацій і підприємств будь-яких форм власності.

У зв’язку з поширенням кіберзагроз в усіх сферах життєдіяльності нашої країни та вдосконаленням інструментарію їх реалізації виникла потреба щодо невідкладного удосконалення стратегії і тактики протидії цим загрозам.

Тому першочерговими завданнями під час організації ефективного електронного документообігу в умовах, що склалися, є:
- налаштування безпеки в СЕД АСКОД та її веб-версії;
- здійснення невідкладних заходів щодо оперативного виявлення вразливостей в інформаційно-комунікаційних системах;
- усунення наслідків кібератак та інформування відповідних органів про них задля мінімізації ймовірної шкоди.

Фахівці АТ “ІнфоПлюс” розробили комплекс дієвих заходів і технічних рішень для забезпечення інформаційної безпеки системи електронного документообігу як важливого об’єкту ІТ-інфраструктури, що гарантують більш високий рівень кіберзахисту та унеможливлюють - спільно з відповідними організаційними заходами - ймовірний витік інформації з державних інформаційних ресурсів.

Питання, що розглянули під час заходу:
- посилені методи захисту від несанкціонованого доступу до WEB-сервісів системи та доступу до файлів та інших інформаційних об’єктів системи;
- перевірка файлів на вразливості; засоби посилення безпеки під час авторизації;
- двохфакторна авторизація;
- налаштування паролів;
- моніторинг викликів API системи.

Також, у заході взяв участь заступник керівника служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки - керівник управління забезпечення діяльності НКЦК Апарату Ради національної безпеки і оборони України Сергій Прокопенко.
2022-10-28 13:19:32
Захід відбувся 28 жовтня 2022 р. у залі засідань Центрального стадіону з нагоди відзначення ювілейної дати з часу відкриття в місті Черкаси головної спортивної арени області.

З вітальним словом на початку заходу виступила заступник міського голови м. Черкаси Анастасія Чубіна.

Від імені Національної спілки краєзнавців України виступив її голова, доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, проректор Черкаського державного технологічного університету Валентин Лазуренко.

Далі учасники круглого столу заслухали та обговорили виступи спікерів, серед яких, зокрема, виступ Тетяни Клименко «Головна спортивна арена Черкащини за документами Державного архіву Черкаської області».

Співорганізатори події: краєзнавці Черкащини спільно з КП «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» Черкаської міської ради та Державним архівом Черкаської області Модератор круглого столу: Богдан Кулинич, паралімпійський чемпіон (2016 р.), тренер з футболу МСК «Дніпро», доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я людини Черкаського державного технологічного університету.
2022-10-27 13:14:40

 

Попри черговий тривожний день мали приємність стрічати у стінах архіву студентів університету з їх викладачем, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри публічного і приватного права Іриною Володимирівною Захаровою.

"Архів - інституція пам’яті і сучасна інформаційна установа" - за такою темою відбулася лекція та екскурсія для студентів спеціальності "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа".

Майбутні архівісти мали можливість ознайомитися з роботою держархіву області, технічними засобами роботи з документами, відвідали каталог та серце архіву - архівосховище.

Студенти дізнались про склад і зміст архівних фондів та стали свідками процесу оцифрування описів справ і документів, що зберігаються у держархіві області.

За час багаторічного партнерства зі Східноєвропейським університетом держархів області неодноразово приймав у своїх стінах студентів для набуття ними практичних навичок архівної роботи, удосконалення знань і вмінь роботи з документами, управління документацією.

 

2022-10-27 13:34:29
Вийшов друком збірник документів про насильство над цивільним населенням під час Другої світової війни на Черкащині.

Цей збірник документів є результатом тривалих зусиль авторів-упорядників щодо виявлення та наукового опрацювання нових джерел з історії Другої світової війни. Він продовжує серію публікацій з проблем насильства над цивільним населенням України часів німецько-радянської війни 1941–1945 рр.

Документальній частині книги передує стаття директора Державного архіву Черкаської області Тетяни Клименко про інформаційний потенціал документів Державного архіву Черкаської області щодо проблем насильства нацистів проти мирних мешканців.

Збірник супроводжується іменним та географічним покажчиками, переліком опублікованих документів.

Збірник містить акти комісій зі встановлення і розслідування злочинів німецько-фашистських загарбників та їхніх поплічників, а також документи радянських органів держбезпеки про насильство над цивільним населенням, що здійснювалося нацистами упродовж 1941–1944 рр., у адміністративно-територіальних межах нинішньої Черкаської області.

Переважну частину презентованих документів уведено до наукового обігу вперше Збірник підготовлено за фінансової підтримки Фонду Фольксваген у межах дослідницького проєкту «Цивільні жертви на Східному фронті Другої світової війни».

Збірник документів "Насильство над цивільним населенням. Черкаська область. Документи органів держбезпеки. 1941-1944", підготовлений українськими й німецькими істориками, можна вільно завантажити на сайті Інституту історії НАН України за лінком: https://cutt.ly/7NrVPYv
2022-10-27 12:13:36
20 жовтня 2022 року директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко взяла участь у роботі V Всеукраїнської науково-практичної конференції (з міжнародною участю) «КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНА СПАДЩИНА УКРАЇНИ: ПЕРСПЕКТИВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ТРАДИЦІЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ».

«Вчені України єдині. Разом ми сильніші» - під таким гаслом розпочала свою роботу дводенна конференція, започаткована Черкаським державним технологічним університетом.

Під час першого дня конференції директор держархіву області Тетяна Клименко виступила з вітальним словом та з доповіддю на тему: «Поляки на Черкащині наприкінці XIX – початку XX ст.»

Модераторами події стали доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, проректор з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету Лазуренко Валентин Миколайович та кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та права Черкаського державного технологічного університету Яшан Оксана Олексіївна.

Серед гостей заходу - науковці, краєзнавці, історики, представники закладів освіти, студенти.

Державний архів Черкаської області є одним із співорганізаторів події.
2022-09-28 15:31:43
21 вересня 2022 року в приміщенні Державної архівної служби України за участі Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова, офіційного представника корпорації FamilySearch в Україні Олександра Січкаренка та директора Державного архіву Черкаської області Тетяни Клименко відбулося підписання договору про співробітництво Державного архіву Черкаської області з корпорацією FamilySearch International (США).

З дати вчинення Державною архівною службою України Меморандуму про співробітництво з корпорацією FamilySearch International (США) підписано вже 14 договорів з державними архівами України, що передбачають оцифрування документів генеалогічного характеру.

Організаційний супровід підписання забезпечили працівники управління комунікацій Укрдержархіву.

Довідково: 2 червня 2020 року Голова Укрдержархіву Анатолій Хромов підписав Меморандум про співробітництво між Державною архівною службою України та корпорацією FamilySearch International (США), метою якого є оцифрування документів Національного архівного фонду України генеалогічного характеру та створення фонду користування на такі документи.
2022-06-29 09:20:44
29 червня 2022 року на запрошення Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко взяла участь у продовженні проєкту "Години патріотичного спілкування "З Україною в серці" просвітницького циклу "Краєзнавці Черкащини: Україна переможе!".

Тетяна Анатоліївна окреслила тему "Видатні дипломати 1918-1923 років. Уродженці Черкащини".

Проєкт організовано Черкаською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Тараса Шевченка спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.
2022-06-23 14:33:13
У межах проєкту "Відкриті архіви" та з нагоди Дня державної служби України радо зустрічали цікаву гостю - Ірину Олександрівну Прилуцьку, авторку краєзнавчої літератури, представницю видавництва “ІнтролігаТОР”.

Бібліотечний фонд Державного архіву Черкаської області поповнився декількома цінними виданнями, які мають лімітований наклад. Науково-популярна література краєзнавчого спрямування неодмінно буде цікавою для дослідників та відвідувачів архіву.

Стор. 1 2 3
Всього новин за обраний період: 26

ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!

На урядову "гарячу лінію" приймаються звернення до органів виконавчої влади за допомогою жестової мови. Будь-ласка, звертайтесь через Skype-зв'язок за таким іменем:

Урядові гарячі лінії: 1545-1, 1545-2, 1545-3

Графік роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п'ятницю з 9:00 до 16:45
18015, Черкаси
вул. Благовісна, 244-а
(0472) 37-30-26, 31-37-32
e-mail: archive_ck@arch.gov.ua
Інформаційне наповнення:
Коваль Т. С., тел.: (0472) 37-30-26

Сайт працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на archive_ck@arch.gov.ua