За сприяння Черкаської обласної військової адміністрації та Крайової ради українців Криму відбулася зустріч директора Державного архіву Черкаської області Тетяни Клименко з відомим в Україні та знаним у світі ученим-біологом, академіком, істориком садівничої науки, дослідником спадщини родини Симиренків Петром Вольвачем.
Упродовж півстоліття Петро Васильович по краплинах збирав факти про родину знаних промисловців, видатних вчених-помологів, соціологів, меценатів. Відновлення справедливості щодо Симиренків стало метою його життя.
З 2015 року Петро Вольвач разом з сім’єю проживає в Ірпені Київської області. Довелось полишити Крим. Перевезти зібрані матеріали для архіву Симиренків свого часу допомогла Городищенська адміністрація.
На початку березня 2022 року, через окупацію Ірпеня та бойові дії у місті, будинок академіка постраждав, але вцілів, як і Симиренківський архів.
Задля збереження спадку Симиренківського архіву, що має загальнонаціональне значення, та гідного вшанування пам’яті про видатну родину, передані матеріали буде долучено до фонду Симиренків (Р-5799).
Наразі до складу фонду Р-5799, що зберігається в Державному архіві Черкаської області, увійшли документи восьми представників роду Симиренків, а також родин Яхненків і Хропалів.
Довідково
Петро Васильович Вольвач — український учений-садівник, агроеколог, історик аграрної науки, академік Української екологічної академії наук (УЕАН), доктор філософії в галузі біології, дійсний член НТШ, член НСПУ, симиренкознавець, лауреат премій ім. Л. П. Симиренка НАН України і Дмитра Нитченка, Кримського відділення НАН України, заслужений діяч науки і техніки АР Крим, Голова Кримської філії Наукового товариства ім. Шевченка, стипендіат Президента України. |