Розмір шрифта: A A A Зображення Вимкнути Увімкнути Колір сайту Ц Ц Ц звичайна версія сайту
ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
До Державного архіву Черкаської області передано матеріали для поповнення фонду Симиренків

2023-05-11 11:46:40
За сприяння Черкаської обласної військової адміністрації та Крайової ради українців Криму відбулася зустріч директора Державного архіву Черкаської області Тетяни Клименко з відомим в Україні та знаним у світі ученим-біологом, академіком, істориком садівничої науки, дослідником спадщини родини Симиренків Петром Вольвачем.

Упродовж півстоліття Петро Васильович по краплинах збирав факти про родину знаних промисловців, видатних вчених-помологів, соціологів, меценатів. Відновлення справедливості щодо Симиренків стало метою його життя.

З 2015 року Петро Вольвач разом з сім’єю проживає в Ірпені Київської області. Довелось полишити Крим. Перевезти зібрані матеріали для архіву Симиренків свого часу допомогла Городищенська адміністрація.

На початку березня 2022 року, через окупацію Ірпеня та бойові дії у місті, будинок академіка постраждав, але вцілів, як і Симиренківський архів.

Задля збереження спадку Симиренківського архіву, що має загальнонаціональне значення, та гідного вшанування пам’яті про видатну родину, передані матеріали буде долучено до фонду Симиренків (Р-5799).

Наразі до складу фонду Р-5799, що зберігається в Державному архіві Черкаської області, увійшли документи восьми представників роду Симиренків, а також родин Яхненків і Хропалів.

Довідково

Петро Васильович Вольвач — український учений-садівник, агроеколог, історик аграрної науки, академік Української екологічної академії наук (УЕАН), доктор філософії в галузі біології, дійсний член НТШ, член НСПУ, симиренкознавець, лауреат премій ім. Л. П. Симиренка НАН України і Дмитра Нитченка, Кримського відділення НАН України, заслужений діяч науки і техніки АР Крим, Голова Кримської філії Наукового товариства ім. Шевченка, стипендіат Президента України.
ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!

На урядову "гарячу лінію" приймаються звернення до органів виконавчої влади за допомогою жестової мови. Будь-ласка, звертайтесь через Skype-зв'язок за таким іменем:

Урядові гарячі лінії: 1545-1, 1545-2, 1545-3

Графік роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п'ятницю з 9:00 до 16:45
18015, Черкаси
вул. Благовісна, 244-а
(0472) 37-30-26, 31-37-32
e-mail: archive_ck@arch.gov.ua
Інформаційне наповнення:
Коваль Т. С., тел.: (0472) 37-30-26

Сайт працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на archive_ck@arch.gov.ua