Розмір шрифта: A A A Зображення Вимкнути Увімкнути Колір сайту Ц Ц Ц звичайна версія сайту
ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
АРХІВ у ЗМІ
__________

Запрошуємо до перегляду інтерв’ю, яке  відбулося у нашому архіві 


__________

Про оцифрування архівних документів, які зберігаються у Державному архіві Черкаської області, у медіаматеріалі Нова Доба
Доступ за лінком: http://surl.li/mvazu

__________

Державний архів Черкаської області у відеосюжеті ТРК "Ільдана". Черкаси


__________

У Черкаській міськраді презентували посібник для школярів з історії рідного краю
__________

Тисячі черкащан щороку йдуть до Державного архіву Черкаської області у пошуках свого національного коріння. Найбільше запитів від громадян надходять з прагненням знайти докази польського, або єврейського походження
__________

Зробити онлайн-доступними найзапитуваніші архівні документи планують на Черкащині. Ініціативу втілюватимуть у межах проєкту Державного архіву України. Про перспективи диджиталізації та розширення архіву області йшлося під час зустрічі голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова з керівництвом Черкаської ОДА
__________

Черкащину з робочим візитом відвідав голова Державної архівної служби
__________

На телеканалі ICTV у програмі «Факти тижня - 100 хвилин з Оксаною Соколовою» у межах рубрики "Історичний детектив" вийшов сюжет «Таємниці розстріляної генетики» про розвиток генетики і селекції в сільськогосподарській науці України в 1930-х роках.

У сюжеті - коментар заступника директора - головного зберігача фондів Державного архіву Черкаської області Вікторії Мельник.

Крім того, демонструвалися архівні документи з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань.__________

Про Шевченка як про культурного дипломата, що своєю творчістю відкривав Україну світу, говорили на міжнародній онлайн/офлайн конференції у Каневі.

Державний архів Черкаської області є співорганізатором заходу.

Про Шевченка як про культурного дипломата говорили на міжнародній конференції у Каневі
 


_____________

У документах, що зберігаються в Державному архіві Черкаської області, є непоодинокі документальні свідчення з життєпису видатних особистостей, знаних в усьому світі.

Серед останніх знахідок – записи про родовід Державного секретаря Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкена (Anthony Blinken).

Про це – у статті Галини Компанієць за документами Державного архіву Черкаської області у газеті «Свобода» (28.05.2021, №22, ст.10)

Доступ за лінком: https://cutt.ly/ZnouV5q


__________
___________

   04 листопада 2020 р. у телевізійній програмі «Суспільне/Новини» ТРК UA:Черкаси представлено сюжет про колекції архівних документів, що зберігаються у Державному архіві Черкаської області.  

   Презентуючи архівні колекції про відомих людей Черкащини, голодомор, спогади репресованих та листи остарбайтерів, директор держархіву області Тетяна Клименко зауважила, що такі документи є цінними джерелами інформації для науковців, громадських діячів та освітян.

   Крім того, працівники держархіву області самостійно формують колекцію поштових марок з кореспонденції, що надходить з усього світу. З цих марок згодом створюють своєрідні картини, які можуть стати цікавим матеріалом для філателістів.

https://cutt.ly/vgFVS97

____________

   10 травня 2020 року, з нагоди Дня матері, який щорічно відзначають у другу неділю травня, у телевізійному ефірі ТРК UA:Черкаси презентовано сюжет про колекцію світлин, що зберігаються у Державному архіві Черкаської області.
   Зйомка сюжету відбувалася у читальному залі держархіву області напередодні.
   Презентуючи тематичну добірку, директор держархіву області Тетяна Клименко, зауважила, що серед фотодокументів, які охоплюють пів століття, є чимало світлин багатодітних матерів, а також фото зі щорічного конкурсу «Жінка року», який проводять серед матерів-героїнь у місті Умань.
   Кожна з-поміж презентованих світлин розповідає про епізод із життя жінок та є важливим джерело історичної пам’яті.

____________

   23 листопада 2019 року
  в телевізійній програмі «Суботнім вечером» ТРК UA:Черкаси (Філія ПАТ НСТУ «Черкаська регіональна дирекція»)  представлено інтерв’ю директора Державного архіву Черкаської області Тетяни Клименко та  добірку документів, що перебувають на зберіганні в держархіві області та   висвітлюють події Голодомору 1932-1933  рр. на Черкащині.

_____________

   08 квітня 2019 р.
 начальник відділу використання інформації документів  Державного архіву Черкаської області  Ольга Василенко  взяла участь у прямому ефірі   телевізійної програми «Доброго ранку, Черкащино!» ТРК UA:Черкаси (Філія ПАТ НСТУ «Черкаська регіональна дирекція»)  та розповіла як провести дослідження свого родоводу.


29 березня  2019 р.  директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко  взяла участь у телевізійній програми ТРК «Ільдана» «У фокусі подій»  (До 100 –річчя  Державного архіву Черкаської області).
Стаття "
Василь Кирилович Авраменко- видатна постать  Шевченкового краю"

Клименко Т. А. Василь Кирилович Авраменко – видатна постать Шевченкового краю/ / Личность и наследие. Литературно-краеведческий альманах /Дмитрий Выркин/   Альманах
№ 3: январь 2018. – Черкаси :  ФОП Чабаненко Ю. А. , 2018.-36 с.До 100-річчя Української революції 1917–1921 років

Повернення із забуття імен жертв терору 1920–1930-х років на Черкащині //  Науково-практичний журнал "Архіви України" Випуск 3-4 (308-309): травень-серпень 2017 р.
http://archives.gov.ua/Publicat/AU/index.php?309

До 100-річчя подій Української революції 1917–1921
років

Учений, політичний та громадський діяч В. М. Доманицький (1877–1910)// Науково-практичний журнал "Архіви України" Випуск 2 (307): березень-квітень 2017 р.
http://archives.gov.ua/Publicat/AU/index.php?307


До 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі Клименко Т.А.
КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКА ОПЕРАЦІЯ ЗА ДОКУМЕНТАЛЬНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ// Науково-практичний журнал "Архіви України" Випуск 3 (297): травень-червень 2015

http://www.archives.gov.ua/Publicat/AU/index.php?297


До 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі Клименко Т.А.

Доля неповнолітніх жителів Черкащини в період Великої Вітчизняної війни (за документальними матеріалами Державного архіву Черкаської області)// Науково-практичний журнал "Архіви України" Випуск 1 (295): січень-лютий 
2015 р.
http://www.archives.gov.ua/Publicat/AU/


Стаття "ПОСЛАНЕЦЬ СОНЦЯ"

З нагоди відзначення 80-річчя від дня народження поета і журналіста, діяча українського руху опору Василя Симоненка. З використанням документів держархіву області Джерело: газета "Земля батьків" 
23 грудня 2014 року в ефірі Черкаської обласної державної телерадіокомпанії «Рось» за участю директора архіву Клименко Т.А. відбулась трансляція програми «У фокусі подій», присвячена Дню працівників архівних установ та відзначенню у 2014 році 95-річчя Державного архіву Черкаської області. http://rosmedia.com.ua/index.php? 


13 серпня 2014 року в ефірі Черкаської ОДТРК «Рось» відбулась трансляція передачі з циклу програм «Кобзар єднає Україну» за участю працівників держархіву області, присвяченої документам, що містять інформацію про життя і творчість Т.Г. Шевченка, які зберігаються в держархіві області


Вітальна адреса директора Державного архіву Черкаської області Тетяни Клименко з нагоди 95-річчя держархіву області та стаття "Шевченкового цвіту по усьому світу" (підготував Максим Семененко - головний спеціаліст Державного архіву Черкаської області) Джерело: газета "Земля батьків" № 43 від 9 квітня 2014 року


 


Фільм присвячений до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка 
Таємниці Генія Шевченка


До 200-річчя від Дня народження Т.Г. Шевченка
http://pro-vincia.com.ua/novini/news_kultura/11594-u-cherkaskomu-arhv-vdkrito-vistavku-shevchenkvskih-dokumentv.html


Стаття "САМОРОДКИ ЗЕМЛІ БАТЬКІВ"

Підготувала директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко Джерело: газета "Земля батьків" № 40 від 24 січня 2014 року

 

Репортаж про відкриття 18 грудня 2013 року виставки архівних документів та фотоматеріалів «Розвиток та становлення міста Умань мовою документів». Виставка присвячена 60-річчю утворення Черкаської області. В експозиції виставки представлені унікальні видання - оригінали відомих і маловідомих архівних документів із фондів Державного архіву Черкаської області, архівного відділу Уманської міської ради, Уманського краєзнавчого музею, приватних колекцій, а також газетних матеріалів, що відображають події розвитку та становлення міста з моменту створення Черкаської області до сьогодення.


2 лютого та 6 лютого 2013 року в ефірі обласної державної телерадіокомпанії «Рось» відбулась трансляція передачі з циклу програм «VINTAGE» за участю працівників відділу використання інформації документів Державного архіву Черкаської області. Передача присвячена проведенню генеалогічних досліджень, роботі та обслуговуванню дослідників в читальному залі архіву. Телепередача VINTAGE від 02.02.2013 22 лютого та 27 лютого 2013 року в ефірі обласної державної телерадіокомпанії «Рось» відбулась трансляція передачі з циклу програм «VINTAGE» за участю директора Державного архіву Черкаської області Клименко Т.А. Передача присвячена найдавнішим документам, що перебувають на зберіганні в держархіві області, та книгам науково-довідкової бібліотеки держархіву області, а також умовам їх зберігання.
 Телепередача VINTAGE від 23.02.2013 feature=youtu.be">

 

Стаття "Олексій Мусійович Дубовий - історик краєзнавець" (30 квітня 2013 р.)

 20 листопада 2013 року в ефірі обласної державної телерадіокомпанії «Рось» відбулась трансляція передачі з циклу «Моя Черкащина: 60 літня історія» за участю директора Державного архіву Черкаської області Клименко Т.А. Передача присвячена крокам творення Черкаської області та збереженню архівом документів про найважливіші події та факти, які відбувались у житті суспільства

ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!

На урядову "гарячу лінію" приймаються звернення до органів виконавчої влади за допомогою жестової мови. Будь-ласка, звертайтесь через Skype-зв'язок за таким іменем:

Урядові гарячі лінії: 1545-1, 1545-2, 1545-3

Графік роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п'ятницю з 9:00 до 16:45
18015, Черкаси
вул. Благовісна, 244-а
(0472) 37-30-26, 31-37-32
e-mail: [email protected]
Інформаційне наповнення:
Коваль Т. С., тел.: (0472) 37-30-26

Сайт працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на [email protected]