Розмір шрифта: A A A Зображення Вимкнути Увімкнути Колір сайту Ц Ц Ц звичайна версія сайту
ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА
   
   Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована у 2008 році з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України, з метою запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правоосвітньої культури громадян та створення в Україні сильної, демократичної, правової держави, встановлено започаткувати проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини.
 
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Про Всеукраїнський тиждень права

Загальна декларація прав людини


   У Державному архіві Черкаської області з 5 по 9 грудня 2016 року було проведено ряд заходів з нагоди Всеукраїнського тижня права відповідно до Указу Президента України від 8 грудня 2008 року № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року № 627-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права», наказу Державної архівної служби України від 21.09.2016 112 «Про затвердження Плану заходів щодо участі архівних установ і спеціальних установ СФД у проведенні у 2016 році Всеукраїнського тижня права».

   Зокрема:
   5 грудня 2016 року проведено бесіду з працівниками держархіву області з питань реалізації і захисту прав людини на тему: «Загальна декларація прав і свобод людини. Всі види прав і свобод людини. Як захищаються права і свободи людини в Україні і світі». Трудовий колектив ознайомлений з питаннями рівності і недискримінації, викладених в ст. 14 Конвенції про захист прав і основоположних свобод.   5-9 грудня 2016 року забезпечено через стіл довідок та читальний зал надання безоплатної первинної правової допомоги фізичним особам, що зверталися до держархіву області із запитами, спрямованими на отримання архівної інформації для забезпечення їхніх законних прав та інтересів.
 
   5-9 грудня для відвідувачів архіву підготовлено та виставлено книжкові видання у «куточку правової допомоги» про права людини та іншу літературу правового змісту. На виставці представлені були як видання і збірники нормативно-правових актів – Конституція України, Кримінальний та інші кодекси України, так і підручники по теорії та історії держави і права, юридичні енциклопедії, словники тощо.


 
   Проведення тижня права сприяло підвищенню рівня правової культури населення, а також інформованості про конституційні права і обов’язки, можливості їх реалізації та захисту.


   Робота, що проводилася Державним архівом Черкаської області у напрямку реалізації і захисту прав людини, у тому числі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції Завантажити (doc, 42,5 Кб).
ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!

На урядову "гарячу лінію" приймаються звернення до органів виконавчої влади за допомогою жестової мови. Будь-ласка, звертайтесь через Skype-зв'язок за таким іменем:

Урядові гарячі лінії: 1545-1, 1545-2, 1545-3

Графік роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п'ятницю з 9:00 до 16:45
18015, Черкаси
вул. Благовісна, 244-а
(0472) 37-30-26, 31-37-32
e-mail: archive_ck@arch.gov.ua
Інформаційне наповнення:
Коваль Т. С., тел.: (0472) 37-30-26

Сайт працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на archive_ck@arch.gov.ua