Щорічно 5 жовтня понад 100 країн світу відзначають День вчителя, який був заснований у 1994 році як Всесвітній день вчителя (World Teaches 'Day) – професійне свято всіх учителів, викладачів і працівників сфери освіти усіх рівнів через їхній неоціненний внесок у розвиток суспільства.
Саме таким подвижником своєї справи, фанатиком краєзнавства, небайдужим до людей і до долі Батьківщини був Іван Сергійович Городинець (03.09.1927– 03.05.2014) – відомий педагог та краєзнавець, уродженець села Безпальче Драбівського району Черкаської області.

Іван Сергійович удостоєний звань «Заслужений учитель України» і «Почесний краєзнавець України». Своєю невтомною пошуковою працею він зібрав і повернув із небуття багато безцінних історико-культурних пам’яток, опублікував велику кількість статей у періодичних виданнях та пресі. Створив і впродовж багатьох років очолював один із кращих на Черкащині сільських музеїв.

Справою усього життя для нього став пошук відомостей про односельців, які загинули в горнилі війн і революцій, під час голодоморів і політичних репресій. На основі зібраних матеріалів ще у 1994 році створив Книгу Пам’яті села Безпальче – один із перших в Україні біографічних літописів українського села. У книзі вміщено інформацію про героїчні і драматичні долі сотень односельчан від початку і до кінця ХХ століття. Майже півстолітня кропітка дослідницька праця І.С. Городинця в архівах, музеях та бібліотеках завершилася написанням іншої книги з промовистою назвою «Пам’ять не згасне». У ній на прикладі свого рідного села Іван Сергійович показав складну історію усього українського селянства періоду війни.





За його ініціативи у селі встановлено пам’ятник землякам, які стали жертвами голодомору і політичних репресій. Зробив значний внесок у вивчення біографії та родоводу репресованого художника Івана Падалки, а також увічнення його пам’яті. Ініціював встановлення пам’ятника художнику на його батьківщині – у селі Жорнокльови, а в Драбівському районному краєзнавчому музеї – відкриття меморіальної кімнати.